Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

Servis

 

Zabezpečujeme kompletný právny servis pri predaji, kúpe a prenájme nehnuteľnosti.
Zabezpečenie hypotekárneho úveru.
Právny a poradenský servis.

Zmluvy od advokáta.

Prezentácia iba aktuálnych nehnuteľností.
Aktívna starostlivosť o ponúkanú nehnuteľnosť.
Predaj problémových nehnuteľností(exekúcia, dražba, nedoplatky)
Zabezpečenie finančných prostriedkov v prípade komplikovaného predaja.

Ako nenaletieť podvodníkovi

 

Predaj a kúpa nehnuteľnosti je spojená s istým rizikom. RK je tu preto, aby toto riziko znížila na minimum. Ani vyššie vzdelanie Vám nezaručí „nenaletieť“. Podvodníci sú dnes veľmi rafinovaní. Bežný človek realizuje predaj a kúpu tak 3x za život. (Stáva sa nám, že predávajúci nám ako RK radia, ako to máme robiť, pretože oni to tak pred 10-timi rokmi robili. Vždy sa iba pousmejem. To čo platilo na katastri pred x rokmi, teraz už neplatí.) Podvodníci sú veľmi rafinovaní, vystupujú sebavedome. Práve preto je tu RK, ktorá hneď na začiatku sa snaží odhaliť riziko. Podvodník pozná trh a vie presné postupy. Čaka na slabinu predávajúceho. Ak sa predávajúci čo i len máličko začne utvrdzovať v tom, že obchod môže padnúť len preto, že nepristúpi na podmienky kupujúceho, ktoré ho maximálne znevýhodňujú, tak nato tu je RK a právnik, aby v tom urobil poriadok. RK nedovolí, aby predávajúci podpísal maximálne nevýhodnú zmluvu. Buď dôjde ku kompromisu a dohodu z oboch strán, alebo je lepšie byt nepredávať, pretože nebude ani byt a ani peniaze.

Podvodník určite neosloví realitnú kanceláriu. A ak aj osloví RK, bude sa snažiť k nehnuteľnosti dostať všetkými možnými spôsobmi, napr. priamo osloví predávajúceho. Toto je ďalší znak neserióznosti. Argumentácia tým, že predaj bude rýchlejší, lacnejší...sa stane zlou skutočnosťou, realizácia ak nejaká bude, tak veľmi zdĺhavá a skončí veľmi zle pre predávajúceho.

Niečo k cenám

 

Prišli ste na obhliadku bytu a uvádzaná cena bola iná? Bohužiaľ sú RK, ktoré uvádzajú cenu, o ktorej ani majiteľ nevie. Zámerne sa na obhliadke o cene nehovorí a ak sa záujemca vyjadrí, že o nehnuteľnosť má záujem, tak bez väčších problémov prinútia majiteľa nehnuteľnosti k zníženiu ceny. Stáva sa, že majiteľ sám požiada RK o úpravu ceny (ak na to príde) a vtedy RK všetky žiadosti ignoruje a nehnuteľnosť aj naďalej prezentuje ako bezkonkurenčnú ponuku.

- Predávajúci je znechutený, ale keďže RK má záujemcov, tak spolupracuje.

-A ako to vidí samotný záujemca-kupec? Ponuka je najnižšia, najzaujímavejšia a tým neseriózna RK sa stáva najlacnejšou RK - čo vôbec nie je pravda.

Ceny nehnuteľnosti klesajú

 

Áno a stále. Nejedná sa naozaj veľké percentá, aké sú prezentované v médiach. Keď stretnem záujemcu, ktorý prejaví záujem a povie mi, že chce znížiť cenu o 20%, tak to naozaj nie je reálny záujemca. Cena nehnuteľnosti sa neznižuje percentuálne. Takýto záujemca je pre predávajúceho nezaujímavý. Byt sa nekupuje podľa poskytnutej zľavy, ale podľa toho, či vyhovuje daným požiadavkám. Záujemca, ktorý prejaví záujem o nehnuteľnosť a znižuje cenu v percentách, je ovplyvnený médiami a skúša šťastie. Konečná ceny nehnuteľnosti sa naozaj stanovuje formou dohody. Ceny sa znižujú, ale vždy je to o kompromise oboch strán.

Zmenky

 

Zmenka je platidlo, nie príliš rozšírené, ale podpisom zmenky sa už zaväzujete k plateniu. Je to momentálne najnovší trik neserióznych RK. Máte záujem ale nemáte peniaze... podpíšte nám tuná tento papierik... ak Vám neprejde úver, tak tento papierik roztrháme.....Veľmi dobre si pozrite a prečítajte to, čo podpisujete. Stretli sme už viacero mladých nešťastných záujemcov o kúpu, ktorí takéto niečo podpísali, boli na hranici minima, úver im banka neschválila a RK napriek všetkým týmto problémom začala vymáhať peniaze za podpísanú zmenku.